asansorlunakliyat 768x660 1

Asansörlü Taşımacılık Nedir?

Nakliyat işleri arasında asansörlü taşımacılık önemli bir yer tutar. Yüksek katlı binalarda bulunan özellikle ağır eşyaların indirilmesi veya yukarıya çıkarılması işleminde asansörlerden yararlanılan taşımacılık işlemine asansörlü taşımacılık denir.

Bursa asansörlü nakliyat alanında hizmet verilmesi için ilk şart eşyaların yüksek katlı binalarda bulunmasıdır. Böylelikle eşyalar balkon veya pencere kullanılarak asansör vasıtasıyla aşağıya indirilir. Aynı şekilde eşyaların yüksek katlı binaların üst katlarına çıkarılması amacıyla da asansörden yararlanılır.

Taşıma Asansörü Nedir?

Büyük ve ağır eşyaların yüksek katlı binalara taşınması için kullanılan asansör sistemine Taşıma Asansörü denir. Binanın dışında kurularak eşyaların yüklenmesi ve taşınması şeklinde çalışırlar. İhtiyaç durumunda nakliye aracına bağlı olan bir platform üzerinden açılarak kullanılmaya başlarlar.

Bursa evden eve nakliyat çalışmalarında Taşıma Asansörleri genel olarak iki türden oluşurlar. Bunlar hidrolik sistemli ve teleskopik sistemli Taşıma Asansörleridir. Bu asansörler sayesinde insan gücüne gereksinim duyulmadan yüksek katlı binalardan eşyaların indirilmesi sağlanır.

Taşıma Asansörlerde taşıma işlemi gerekli önlemler alındıktan sonra gerçekleştiği için eşyalar hiçbir zarar görmez. Buna rağmen eşya taşıma hızının artmasına yardımcı olur. Taşınması gereken ağır eşyalar için Taşıma Asansörünün kullanımı mümkündür. Ancak kullanım öncesinde bina çevresinin Taşıma Asansörü kurulumuna uygun olması gerekir.

Bunun için hizmet şeklinin belirlenmesinden önce keşif yapılarak çevrenin asansör için uygunluğuna da bakılır. Bunun dışında binanın balkonunun bulunması veya pencerelerin eşyaları çıkarmak için uygun olması gerekir. Aksi durumda Taşıma Asansörün kullanılması mümkün olmaz.

Taşıma Asansörü Güvenilir Mi?

Nakliye sırasında kullanılan Taşıma Asansörleri için güvenilir demek birkaç şart söz konusu olduğunda mümkündür.

Bunlardan ilki Taşıma Asansörü ile taşıma sağlayan firmanın deneyimli olmasıdır. Firma bünyesinde çalışan deneyimli personellerin bulunması sayesinde asansöre yükün yüklenmesi sonrasında aşağıya indirme veya yukarıya çıkarma işleminin hatasız gerçekleşmesi mümkün olur.

Taşıma Asansörü kullanacak firmanın güvenilir olup olmadığı referansları incelenerek öğrenilebilir. Referans kişilerden alınan bilgiler veya görseller seçim konusunda fikir verir. Bursa parça eşya nakliyat veya evde eve nakliyatta Taşıma Asansörün kullanılması da keşif işleminden kararlaştırılır.

Bina ve çevresinin uygunluğu, eşyaların uygunluğu, balkon veya pencerelerin uygunluğu ayrı ayrı incelenir. Yapılan incelemelerde asansörlü taşımacılığın uygun seçenek olarak görülmesiyle Taşıma Asansörleri kullanılmaya başlanır.

Taşıma Asansörlerin güvenilirliği konusunda sigorta önemli bir teminat oluşturur. Taşıma işleminden önce yapılan sigorta sayesinde eşyaların Taşıma Asansörü kaynaklı hasarlara karşılık korunmaları sağlanır. Bu nedenle nakliyat firmasıyla anlaşmadan önce eşyalar için sigorta durumu ve sigorta içeriği hakkında gerekli bilgiler alınmalıdır. Bu sayede güvenilir şekilde Taşıma Asansörüyle nakliyatın gerçekleşmesi ve eşyaların yaşanacak alana koyulması sağlanmış olur.

Taşıma Asansörü Ücretleri Nasıl Belirlenir?

Asansörlü taşımacılık kapsamında kullanılacak Taşıma Asansörleri için gerekli ücret bilgisinin alınması gerekir. Bu asansörler için ücret belirlenmesi gerektiğinde firmalar tarafından birden fazla kriter dikkate alınır.

Bu kriterlerden bazıları şunlardır;

Ücretlerin belirlenmesinde en önemli kriter Taşıma Asansörle taşınacak eşya miktarıdır. Beyaz eşyalar, mobilyalar ve piyano gibi aletler fiyatın yükselmesini sağlar. Çünkü bu eşyaların asansöre kadar ulaştırılmasında da insan gücüne ihtiyaç duyulur. Bu da fiyatı doğrudan etkiler.

Ücretin belirlenmesinde taşıma mesafesinin etkisi büyüktür. Eski ve yeni adres arasındaki mesafe arttıkça Taşıma Asansörünün de ücreti de otomatikman artış gösterir. Özellikle şehirlerarası tercih edildiğinde ücretin şehir içi ücretlerinden farklı olacağı bilinmelidir.

Taşıma Asansörü kurulacağı bina ve katların yüksekliği ücret üzerinde etkilidir. Kat sayısı arttıkça asansörün kullanacağı enerji de artış gösterir. Bu artış ise fiyat yüksekliği olarak geriye döner.

Taşıma Asansörü kullanılacağı tarih önemli kriterlerden birini oluşturur. Nakliye hizmetlerinin yoğun talepte olduğu zamanlarda ücretin arttığı görülür. Örneğin yaz tatilleri, üniversitelerin açılma zamanları ve düğün sezonları taleplerde yükselişin görüldüğü zamanlardan bazılarını oluşturur.

Taşıma Asansör ücretleri hesaplaması verilecek nakliye hizmetinin içerisinde olur. Bu nedenle ücret hesaplamasında diğer hizmetlerin fiyatlarının görülmesi de mümkündür. Nakliye firmasından montaj işlemleri ve paketleme konusunda da yardım alınmak isteniyorsa bu hizmetlerde ücrete dahil edilir. Uygulanan fiyat politikası konusunda da firmadan bilgi almak gerekir.

Asansörlü Evden Eve Nakliyatta Taşıma Asansörünün Avantajları

Klasik nakliyat hizmetleri yerine asansörlü evden eve nakliyat hizmetinin alınması bireyler için avantajlar oluşturur.

Taşıma işlemleri için Taşıma Asansörü seçilmesinin eşya sahiplerine sağladığı avantajları şunlar oluşturur;

  • Ev taşımacılığında insan gücünden daha az yararlanmayı sağlar.
  • Ağır eşyaların çok katlı binadan çıkarılma veya binaya çıkarılma hızı artar.
  • Taşıma Asansörler eşyaların taşınmasında kişilerin zaman tasarrufu almalarını sağlar.
  • İnsan gücüne duyulan ihtiyaç azaldığı daha az personele ihtiyaç duyulur.
  • Merdivenler ve dar alanlar ağır eşyaların çizilmesine, kırılmasına veya çalışamayacak durumlara gelmesine neden olur. Ancak Taşıma Asansörlerde ağır bulunan eşyalar asansörlere yüklendiği için eşyaların sahiplerine hasarsız teslim edilmesi sağlanır.
  • Taşıma Asansörleri eşyalar hızlı taşındığı için insanların yeni evlerine yerleşme süreleri azalır.
  • Binadan indirilen eşyalar direkt nakliye aracına koyulduğu için personellerin eşyaları asansörle indirdikten araca taşımasına gerek kalmaz.
  • Taşıma Asansörleri yetkili çalışanlar tarafından kullanıldığı için taşıma esnasında eşyalarda hasar oluşmaz.

Bunların dışında Taşıma Asansörü hem tüm hem de parça eşya taşımaları için kullanılması eşyalarının adresini değiştirmek isteyen kişiler önemli bir hizmettir. Üstelik bu hizmetin istenilen zamanda alınması mümkündür.